czwartek, 3 marca 2016

Powroty


Wracasz do domu po fajnym, ale ciężkim dniu. Twoja praca przynosi efekty, więc się cieszysz, bo bycie docenianym to bardzo miłe uczucie. Ale za oknem pada, ty stoisz z gigantycznych korkach, z emocji zaczyna boleć cię głowa.

Sięgasz do torebki w poszukiwaniu antidotum na doskwierającą coraz mocniej migrenę. Okazuje się, że fiolka po tabletkach jest pusta... Nerwowo przebierasz dłońmi po kierownicy, bo pękająca od dyskomfortu czaszka daje ci się mocno we znaki. O szyby bębni deszcz. Wycieraczki pracują coraz mocniej. Powoli nastaje mrok...

Zgrzyt klucza w zamku i wchodzisz do przytulnego, ciepłego domu. Zanim twoja dłoń odnajdzie w ciemności przycisk do światła, z kilku miejsc naraz dobiega do ciebie coraz głośniejsze pomiaukiwanie. Roztańczone, kocie ogony ocierają się o Twoje nogi, a miauczenie zamienia się w niskie, przytulne mruczenie. Zapominasz, żeby najpierw zdjąć kurtkę i buty. Siadasz w holu, na podłodze. Te małe, mruczące potworki dopadają Cię teraz ze zdwojoną siłą i każdy chce zdobyć sto procent twojej uwagi.

Próbujesz wstać, ale na Twoich kolanach już leży słodki ciężar ;-). Dwa koty i kolejny, wdrapujący się na twoje ramiona. Radosne, emanujące ciepłem kocie termofory. Uśmiech sam ciśnie ci się na usta, bo powitanie było iście królewskie. A nie było Cię w domu zaledwie kilka godzin... ;-).

4 komentarze:

 1. Ostatnio dotarło do mnie, że kontakt z kotem to najlepsza forma medytacji i wyciszenia.Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Twoimi słowami !. Mi od jakiegoś czasu koty zastępują nawet książki ;-). Idealnie jest połączyć jedno i drugie, ale felinoterapia działa na mnie lepiej, więc korzystam, ile wlezie ;-). Pozdrawiam ciepło !

   Usuń
 2. Hej, ale się cieszę, że na Ciebie trafiłam ;) W końcu kociara, która ma więcej niż jednego kota ;) Ja również mam 3, bo przecież kot w liczbie pojedynczej to koty ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć !. Tak, mam ich w sumie aż sześć, ale jestem zaangażowana w różnego rodzaju akcje, jestem też catsitterem, więc ilość kotów wokół mnie jest niezliczona :-). Cieszę się, że się cieszysz ;-). Mam nadzieję, że zostaniesz tutaj na dłużej !. Pozdrawiam :-)

   Usuń